Kombi Arıza Danışma Servisi 0544 860 34 35

Zeytinburnu Petek Bakımı

Peteklerin içinde,kalorifer tesisatında  zamanla kireçlenme, tortu birikimi gibi olumsuz etkenler meydana gelir. Bu durum ısınma sorununa neden olduğu gibi, daha fazla yakıt tüketiminde etkili olur. Bu şekilde peteklerin içindeki suyun dolaşımı engellendiğinde, ısınma sorunu meydana gelip,petek temizliği gerekliliği doğar.Siz kombinizi ne kadar yüksek derecede çalıştırmış olsanız da, evinizin yeteri kadar ısınmasını sağlayamazsınız.

Sıcak su ısı iletimi petek yüzeylerinin çamurla kaplanmış olması,petek kanallarının daralmış olması sebebi vb. nedenlerden dolayı istenilen sıcak ortam elde edilemez.Zeytinburnu petek temizliği servisi olarak bütün bu olumsuz durumu cihaz ve kimyasal ile yaptığımız uygulama sayesinde ortadan kaldırmaktayız.

Günümüzde bilinirliği artan petek temizliğinin uygulama alanı da günden güne genişlemekte ve arz talep dengesi sağlanmaktadır.İnsanımız petek temizliğini doğru firmalara yaptırdığı takdirde kışı çok daha konforlu ve çok daha sıcak geçirecektir.Zeytinburnu petek temizliği servisi olarak bu hizmeti yayan ve sevdiren servislerden olduğumuzu gururla söyleyebilirim.

 Bu durumu yaşayan kişiler mutlaka petek temizleme işlemi yaptırmalı ve peteklerdeki tıkanıklıkları temizletmelidir. Buna riayet edilmediği takdirde, peteklerin içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyonu sağlanamayacak ve ısınma sorunu yaşayacaksınız.  Petek temizliği yaptırmak için hemen cihazla ve özel kimyasalları kullanan bir tesisatçı çağırmalısınız. Böylece petekleriniz yerinden sökülmeden petek temizleme işlemi yapılır. Isınmada sorun yaşamaz, yakıt sarfiyatınız yükselmez.

Peteklerde üst tarafın ısınması, alt bölümün soğuk kalması durumunda tesisatınıza gereken özeni göstermediğinizi anlayabilirsiniz. Petekler yeteri kadar ısınmıyorsa, kalorifer tesisatının içindeki suyun yeteri kadar sirkülasyon yapmadığı düşünülmeli ,cihazla ,kimyasal ile petek temizliği yaptırılmalıdır.Bu durumda,Zeytinburnu petek temizliği iletişime geçerek, sorunun tespit edilmesini sağlayabilirsiniz. Isınma sorunlarının altında farklı etkenler yatabilir. Peteklerin ters bağlantı sorunundan, tıkanmış tesisata kadar her türlü sorun yerinde belirlenmelidir.

Zeytinburnu petek temizliği servisi

Isınma problemlerinin % 95’i tıkanıklıklardan kaynaklanır. Bu nedenle petek temizliği önemsenmelidir. Petek temizliği petekler sökülmeden yerinde yapılmalıdır. Bu arada kombi filtrelerinin temizlenmesine ve gerekenlerin değiştirilmesine dikkat etmelisiniz. Bu işlemleri özel cihazlar yardımıyla yapan firmalardan destek almalısınız.

Kimyasal ilaçla yapılan radyatör temizliğinde, temizlik sonrası tesisatta kimyasal ilacın kalmamasına özen gösterilmelidir. Tesisatta kimyasal ilaç kaldığı tekdirde kombinin basınç değeri yükselebilir, kombinin çalışma düzeni bozulabilir. Radyatör temizleme esnasında bu işlemi profesyonel yapan,Zeytinburnu petek temizliği servisi çalışanları bu soruna yol açabilecek  püf noktalarını iyi bilmekte  verdiği hizmeti kaliteli ve sorunsuz vermektedir. Radyatör temizleyici diye adlandırılan kimyasal ilaç piyasa malı diye nitelendirilen, markası belli olmayan kimyasal ilaç olmamalıdır.

Zeytinburnu petek temizliği

Kimyasal ilaç içerik olarak tesisata zarar vermeyen ve tesisatı koruyan ilaç olmalıdır. Uzman ekiplerden hizmet aldığınız tekdirde gönlünüz rahat olabilir.Sizlerin sıkça tarafımıza yönlendirdiği sorulardan  petek temizliği en sağlıklı şekilde nasıl gerçekleşir olmaktadır Petek temizliğini petek temizleme için özel tasarlanmış petek temizleme makineler yardımı ile kimyasal ilaçla ve tamamen profesyonel uygulamalar ile kırmadan ,dökmeden ,petekleri sökmeden,etrafı kirletmeden,görüntü kirliliği oluşturmadan yapılmalıdır.Zeytinburnu petek temizliği servisi  olarak sizler kendi işinizle uğraşırken bizlerde hızlı kaliteli petek temizleme ve Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Petek Temizliği hizmetini sunmaktayız.

Nedeni uzman ekipler kurumsal yapı içerisinde olup, kurumsal yapıya zarar verebilecek ürün kullanmaz, diğer taraftan da  işi bilmeyen usta çalıştırmaz. Bu sebeple hizmet alacağınız zaman kurumsal şirketleri seçip bu şirketlerden hizmet almanız en akıllıca yol olacaktır. Kurumsal yapıların oluşumu uzun yıllara ve tecrübelere dayandığı için  verilen hizmette kaliteyi bulabilirsiniz. Radyatör temizliğinde kullanılan radyatör temizleyici dediğimiz kimyasal ilacın markasını sormanız, sizlerin alacağı hizmetin içeriğini yöntemini, nasıl yapılacağını bilmeniz önemlidir.

Zeytinburnu petek temizliği

Yıllardan beri tesisat temizliği yaptırmadıysanız ,kalorifer petek temizliği cihazı ve kimyasalı ile yapılan bu uygulamayı almak çok kolay.Zeytinburnu petek temizliği servisi ile iletişime geçmeniz halinde kombi sonrası bütün petekler ve tesisat temizliği yapılacaktır.Zeytinburnu petek temizliği servisi olarak petek temizleme,kalorifer  tesisat temizleme işlemini cihaz ve kimyasalla yapıyoruz.

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

 

Petek temizliği  nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için yanıtlıyoruz uygulama olarak bireysel yolları da vardır ancak tam olarak randıman almanız mümkün olmayacaktır çünkü tesisatın içinde biriken pislikler tabaka olarak yapışık kalmıştır ve dibe çökmüştür tazyikli su ve diğer temizleme çabaları verimli bir temizlik sağlamayacak üstelik ortalık kirlenecek vakit kaybı yaşayacaksınız . Petek temizleme işlemini profesyonel olarak yapan firmamız etrafı kirletmeden petekleri sökmeden hizmet vermektedir.

Peki nitelikli bir petek temizliği nasıl yapılır ? Ana sayfamızdaki yazı da ayrıntılı olarak belirttiğimiz petek temizleme işlemlerini burada kısaca anlatalım .

  1. Etkin ilaç kullanımı ; Piyasa da çok çeşit ilaçlama sistemi vardır ancak bunun en etkilisi seçilmelidir . Müşterilerde ilacın prosedürünü mutlaka okumalıdır  buna hakkı vardır tesisatında hangi kimyevi maddenin dolaştığını bilmek müşterinin en doğal hakkıdır . Dikkat : Eski kutu , açılmış kutu ve kimyasal temizlik yazısı içermeyen sıvıları tesisatta kullanmayınız .
  2. Petek temizliği makinesi ; fiyatları değişkenlik gösteren çeşit çeşit makine sistemi vardır ancak bunların hangisi sizin işinize yarayabilir . Makinenin görevleri nedir hangi aşamada devreye sokulmalıdır . Sektörde ki ilgi büyük yapılmayacak kadar ucuz petek temizliği fiyatı veren şahıslara lütfen aldanmayın ve yazdığımız maddeleri okumaya devam ediniz .
  3. Tesisat temizliği sonrası yapılacak işlemler ; reglaj ayarlarının yapılması ve peteklerin her birinin havasının alınması en son işlem olarak ta kombiyi devreye alın ve ısınmasını bekleyiniz .

Çalışacağınız firmanın yeri ve yaptığı işler çok önemli bir petek temizliği firması aynı zamanda bir cam balkon yapamaz , çilingirci olamaz en önemlisi de sabit bir yeri olmalıdır , fatura kesmelidir ve servis formu düzenlemelidir.

Bazı firmalar iş yoğunluğunda ara eleman veya taşeron kullanmaktadır .Firmamız asla ara eleman kullanmaz çünkü nerede ne işlem yaptığını bilmek ister ve kayıt tutar .Bu sistem sayesinde ilerde oluşabilecek sorunların önüne geçmiş oluruz .

İstanbul petek temizleme firması olarak hizmetlerimizde her iki yakada kurduğumuz kendi ofislerimiz ve servis araçlarımızla sürdürmekteyiz .İletişim sekmesinden size en yakın servisimizi yönlendirme yapabiliriz ve petek temizliği nasıl yapılır hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz .