Kombi Arıza Danışma Servisi 0544 860 34 35

Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Baymak kombi su ısıtmıyor diye gelen bir çok şikayet mesajının benzeri diğer firmalar içinde söz konusu olduğunu hatırlatmayı borç biliriz. Baymak kombi markasına has bir sorun olmamakla beraber sıkça rastlanan bir problem olduğunu dile getirelim.  Kombi su ısıtmıyor şeklinde gelen şikayetlerin çeşitli serbepleri vardır. Bunlardan bazıları parçadan dolayı meydana gelirken bazılarıda kullanıcı hatalarından dolayı oluşur.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için aradığınızda arıza kaydı alan arkadaşlarımız size bir kaç soru sorarak sorununuzu en çabuk şekilde çözmek isterler. Uzman ekibimize sizden aldığımız bilgileri ileterek olası problemlemin daha kısa bir zaman zarfında onarılması veya giderilmesi için gereklidir.

Baymak marka kombilere göre su ısıtmama nedenleri olabildiği gibi farklı konulara değinmeye çalışacağız. Genellikle gelen mesajlar ve şikayetler neticesinde görüyoruz ki kalorifer konumundayken normal çalışmasını sürdüren kombiler su ısıtmama problemi veriyor. Baymak kombi su ısıtmıyor ise bunun nedeni genel bir promblem olmaz, kombinizin sıcak su parçalarının düzgün bir şekilde çalışmamasından yada arızalandığını gösterir.

Kombi Neden Su Isıtmaz?

Tam olarak bir sebepten ötürü olmaz bunun bir çok nedeni olabilir.

  • Üç yollu vana ön blok veya diyafram contası yırtılmış olabilir.
  • Sıcak suyu kontrol eden NTC sensörü parçası arızalanmış olabilir.
  • Ayırıcı parça ısınan suyun önemli bir kısmını kalorifer sistemine kaçırıyor olabilir.
  • Suyun akılını kontrol eden akış türbini arızalanmış olabilir.

Baymak kombi su ısıtmama problemi, özellikle su basıncının ayarları doğru olduğu halde hala devam ediyorsa, Bizi arayarak sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.